Przejdź do treści

Seniorzy popłynęli po zwycięstwo!

23 czerwca 2018r. w sobotę na Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie odbyły się zawody pływackie zorganizowane przez Radę Seniorów Miasta Krasnystaw, Sekcję Emerytów i Rencistów ZNP Krasnystaw oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wydarzenie odbyło się w ramach IV Krasnostawskiej Senioriady 2018. Zawody otworzyła Pani Urszula Hus – Przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Krasnystaw, która powitała wszystkich serdecznie i życzyła dobrej zabawy. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał lek. Adam Bartosiewicz.

Udział wzięło 16 zawodników. Impreza rozpoczęła się rywalizacją w pływaniu 25m stylem dowolnym oraz klasycznym. Następnie seniorzy wystartowali w sztafecie 25m stylem dowolnym, w której kobiety stanęły w szranki z mężczyznami. Wszyscy uczestnicy, bez względu na ostateczną kwalifikację, bawili się wyśmienicie. Na zakończenie seniorzy zostali podzieleni na dwa zespoły rywalizujące ze sobą w wyścigach.

Zawodnicy, którzy uplasowali się na miejscach I – III mogli liczyć na nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Krasnystaw, cała reszta odebrała pamiątkowe dyplomy. Każdy otrzymał także worek sportowy ufundowany przez Tomasza Żerebca - Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Najstarszą seniorkę - mającą 83 lata nagrodzono  dodatkowym prezentem oraz dyplomem super seniora wręczonym, jako podziękowanie za stanowienie wzoru do naśladowania oraz promowanie aktywnego i zdrowego sposobu spędzania czasu wolnego przez ludzi w każdym wieku.

Dekoracji dokonali: Pani Urszula Hus – Przewodnicząca Rady Seniorów oraz Pan Jan Pawelec – Przewodniczący Sekcji Emerytów i Rencistów Policyjnych.

Szczególne podziękowania kierowane są do Pani Ewy Kwiecień za pomoc i zaangażowanie poświęcone w przygotowanie zawodów, które przebiegły w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Oto wyniki:

25 m styl dowolny kobiet:

I miejsce         Tamara Ilczak

II miejsce       Ewa Kwiecień

III miejsce      Ewa Szeniak

25 m styl dowolny mężczyzn (1 kategoria wiekowa):

I miejsce         Franciszek Woiński

II miejsce       Andrzej Wójcik

III miejsce      Roman Żuk

25 m styl dowolny mężczyzn (2 kategoria wiekowa):

I miejsce         Roman Marcula

II miejsce       Mirosław Sidor

III miejsce      Jan Proskura

25 m styl klasyczny kobiet:

I miejsce         Ewa Kwiecień

II miejsce       Tamara Ilczak

III miejsce      Halina Woińska

25 m styl klasyczny mężczyzn (1 kategoria wiekowa):

I miejsce         Franciszek Woiński

II miejsce       Roman Żuk

III miejsce      Andrzej Wójcik

25 m styl klasyczny mężczyzn (2 kategoria wiekowa):

I miejsce         Mirosław Sidor

II miejsce       Jan Proskura

III miejsce      Roman Marcula

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dobrej formy w przyszłości.

Tekst i zdjęcia: MOSiR

Administrator UMK pon., 07/02/2018 - 23:04 Drukuj 13
facebook