Przejdź do treści

Mamy Drzewo Roku!

Data wydarzenia

Klon jesionolistny, rosnący na terenie Rynku Miejskiego, zdobył pierwsze miejsce w konkursie „Drzewo Roku” organizowanym przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja! Propozycja z Krasnegostawu została przesłana do organizatorów przez Krasnostawski Ruch Ekologiczny „VIRIDIS”. Klon - nazwany na potrzeby plebiscytu „Klęczącym Drzewem” został wytypowany przez 4131 osób, co zapewniło mu zaszczytne pierwsze miejsce!

Nasz reprezentant jest niewątpliwie najbardziej rozpoznawalnym elementem środowiska naturalnego w obrębie Miasta. Stanowi częsty temat dzieł plastycznych krasnostawskich artystów, dzieci oraz młodzieży szkolnej, a także ciekawą atrakcję turystyczną. Laureat konkursu będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym plebiscycie „Europejskie Drzewo Roku 2019”!

 

Podczas trwania plebiscytu internauci oddali blisko 14 000 ważnych głosów. Przypominamy, że celem konkursu jest promowanie przyrody oraz szacunku do otaczającej nas fauny, która ściśle powiązana jest z kulturą i historią lokalnej społeczności. Drzewa biorące udział w konkursie wyłoniono spośród ponad pięćdziesięciu zgłoszeń z terenu całej Polski. Kolejne miejsca na podium, tuż za klonem z Krasnegostawu, zajęli „Dąb Henryk” rosnący w Krakowie (3612 głosów) oraz „Dąb Ustrobniak” z Ustrobnej (2303 głosy).

Administrator UMK pon., 07/02/2018 - 22:58 Drukuj 6
facebook